Hakkımızda

Kariyer Merkezimiz, öğrencilerin mezun olmadan önce iş dünyasını tanımaya başlamaları, dolayısıyla profesyonel hayata daha kolay geçiş yapmalarına yardımcı olmak amacı ile üniversitemiz senatosu 24.02.2020 tarihinde, Rektörlüğe bağlı bir Koordinatörlük olarak kurulmuştur.

Üniversitemizin Kariyer Merkezi aracılığıyla öğrenci ve mezunlara kariyer rehberliği ve danışmanlığı yapılarak, gençlerin iş gücü piyasasına uyumunun hızlandırılması ve istihdam süreçlerinin desteklemesinin yanında ilerleyen süreçlerde mezun ve öğrenci entegrasyonunun sağlayarak mentörlüğün sistematik bir alt yapısının oluşturulması planlanmaktadır. Bu çerçevede Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin katkıları ile Kariyer Merkezleri’nin ihtiyaçlarına göre hazırlanan, 'Yetenek Kapısı' ve ‘Kariyer Kapısı’ gençler ile işverenler zaman ve mekandan bağımsız şekilde iletişim kurabilme imkanı sağlanarak kariyerlerinde ilk adımı atmalarında yardımcı olacaktır. Öğrenciler ve mezunlar Yetenek Kapısında oluşturdukları profiller aracılığıyla stajları, kariyer fuarlarını, etkinlikleri ve eğitimleri inceleyerek kariyer gelişimlerine katkıda bulunacaklardır.

Kariyer Merkezi olarak ‘Vizyon Geliştirme’ hedefiyle hareket ederek öğrencilerimiz için farklı bakış açıları sunmaya çalışmaktayız. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin destekleri ile üniversitemizin birinci sınıflarında zorunlu olarak verilmesi öngörülen 'Kariyer Planlama' dersi ile gençlerin yükseköğrenimlerinin erken döneminde kariyer bilincine sahip olmaları hedeflenmektedir. Böylece, reel sektörün beklentileri ve talepleri hakkında fikir sahibi olan öğrencilerin kişisel ve profesyonel gelişimlerine ilişkin beceriler edinmeleri ve eğitimlerinden maksimum verim almaları sağlanacaktır. Ayrıca, Sağlık temalı üniversitemiz ile geleceğin sağlık sektörleri konusunda farklı yaklaşımlar sunan etkinlikler ile öğrencilerimizin kariyer planlamalarına katkıda bulunacağız. Aynı zamanda kariyer merkezi olarak kurum ve kuruluşlarla yapmayı planladığımız protokoller ile hem mezunlarımıza hem de öğrencilerimize kariyer koçluğu yapabileceğimiz kanaatindeyim.  

 

Son Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2020, Salı